مدیران صنعت سی‌ان‌جی: مردم با اطمینان کامل خودروهای خود را گازسوز کنند

مدیران صنعت سی‌ان‌جی: مردم با اطمینان کامل خودروهای خود را گازسوز کنند

1398/02/15


تعدادی از مدیران صنعت سی‌ان‌جی کشور بر ضرورت افزایش سهم سی‌ان‌جی در سبد سوخت خودروها تاکید  نمودند و به مردم اطمینان دادند که تدابیر و تمهیدات لازم برای افزایش ضریب ایمنی خودروهای گازسوز اندیشیده شده است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، در نشست خبری در حاشیه سومین روز بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی محمد رضایی، ‌مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه اکنون ظرفیت جایگزینی ۴۰ میلیون مترمکعب گاز با ۴۰ میلیون بنزین در کشور وجود دارد، ‌بیان داشت:‌ تنها نیمی (۲۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی) از این میزان ظرفیت در کشور فعال است.

وی با بیان اینکه بسیاری با طرح این پرسش که آیا شما خود حاضر به تبدیل سوخت ماشین خود به سی‌ان‌جی هستید؟ افزود: جواب من به پرسش دوستان مثبت است و آنها را تشویق به استفاده از این سوخت می‌کنم.

رضایی ‌از هزینه بالای تعمیرات، ‌نبود امنیت و کاهش شتاب خودروها به‌عنوان سه باور نادرست درباره خودروهای گاز سوز در کشور نام برد و افزود: ضروری است افزون بر تحریک تقاضا و فرهنگ‌سازی درباره صنعت سی‌ان‌جی، خودروسازان نیز به تولید خودروهای گاز سوز توجه بیشتری داشته باشند.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه صنعت سی‌ان‌جی به شدت در آمریکا رو به رشد است، ‌اظهار داشت: لازم است با فرهنگ‌سازی لازم سهم سی‌ان‌جی در سبد سوخت کشور به‌عنوان یک نگاه ملی افزایش یابد.

حمید قاسمی دهچشمه، مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این نشست خبری به جایگاه ایران به عنوان بزرگ‌ترین دارنده ذخایر گاز جهان اشاره و بیان کرد: این جایگاه و توسعه ۹۰ درصدی شبکه گازرسانی در شهرها و روستاهای کشور، ضرورت افزایش سهم این سوخت پاک در سبد سوخت خودروها و استفاده بیشتر از سی‌ان‌جی را نشان می‌دهد.

وی با یادآوری اینکه هم اکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ جایگاه سی‌ان‌جی در کشور فعال است که تا پایان سال ۱۲۰ جایگاه دیگر به این تعداد افزوده می‌شود، افزود:‌ سهم سی‌ان‌جی در سبد سوخت هم ته دادرس، ‌جایگزین شدن ۱۰ میلیون مترمکعب گاز سی‌ان‌جی با همین میزان فرآورده‌های نفتی، ‌روزانه ۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی به همراه خواهد داشت.


مدیران صنعت سی‌ان‌جی: مردم با اطمینان کامل خودروهای خود را گازسوز کنند

مخزن آب, مخزن آب کامپوزیتی, مخزن grp, مخزن فایبرگلاس, مخزن فلزی, مخزن گالوانیزه

1398/09/19   | 

گروه صنعتی شیراز کامپوزیت

همکاری شرکت هنکل آلمان و انقلاب کربن استرالیا برای تولید چرخ های کامپوزیت

شرکتهای هنکل آلمان و انقلاب کربن استرالیا برای افزایش سرعت تولید قطعات چرخهای فیبر کربنی (کامپوزیت ) به هم پیوستند.