علت حوادث مخازن CNG، دستکاری آنهاست.

علت حوادث مخازن CNG، دستکاری آنهاست.

1398/02/14

مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتیبیان نمود: مردم با اطمینان کامل می‌توانند خودروهای خود را گازسوز کنند، خودروهای سی‌ان‌جی‌سوز خودروهای مطمئنی هستند و حوادث روی داده در این خودروها به دلیل دستکاری مخازن اتفاق افتاده است.


حمید قاسمی ده‌چشمه، مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشستی خبری  بیان نمود: ایران بزرگ‌ترین دارنده ذخایر گاز جهان است و این جایگاه و توسعه بیش از 90 درصدی شبکه گازرسانی در شهرها و روستاهای کشور، ضرورت افزایش سهم این سوخت پاک در سبد سوخت خودروها و استفاده بیشتر از CNG را نشان می‌دهد.

وی با اظهار اینکه "هم اکنون حدود 2 هزار و 500 جایگاه CNG در کشور فعال است"، گفت: تا پایان سال 120 جایگاه دیگر به این تعداد افزوده می‌شود.

وی اضاف کرد: سهم CNG در سبد سوخت هم اکنون 13 درصد است، در حالی که در طرح ابتدایی توسعه CNG این سهم 76 درصد دیده شده بود.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه 6 کارخانه بزرگ مخزن سازی CNG و چهار کارخانه بزرگ کمپرسور سازی در کشور فعال هستند،  اظهار داشت:‌ شرکت‌هایی در ایران در زمینه ساخت کیت که عضو هدایت‌گر خودروست، فعالیت می‌کنند و در زمینه ساخت تجهیزات سی‌ان‌جی در کشور به حدود 90 درصد خودکفایی دست یافته‌ایم.

ده‌چشمه با اشاره به اینکه حدود یک میلیون و 200 هزار وانت و یک میلیون تاکسی در کشور وجود دارد، ‌خاطرنشان کرد: مردم با اطمینان کامل می‌توانند خودروهای خود را گازسوز کنند، خودروهای سی‌ان‌جی‌سوز خودروهای مطمئنی هستند و حوادث روی داده در این خودروها به دلیل دستکاری مخازن اتفاق افتاده است.

مدیر طرح CNG شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره حوادث روی داده برای برخی از خودروهای سی‌ان‌جی سوز توضیح داد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون 918 هزار خودرو در کارگاه‌ها به گازسوز تبدیل شده‌اند که با اطمینان می‌گویم که هیچ حادثه‌ای برای آنها روی نداده و حوادث روی داده مربوط به خودروهایی است که مخازن آن‌ها دستکاری شده است.

ده‌چشمه به وجود 21 میلیون دستگاه خودرو در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه از این میزان 16 میلیون خودرو بنزین سوز هستند، گفت:‌ لازم است سهم خودروهایی بنزین در سال‌های آینده کاهش و به سهم خودروهای سی‌ان‌جی افزوده شود.


علت حوادث مخازن CNG، دستکاری آنهاست.

مخزن آب, مخزن آب کامپوزیتی, مخزن grp, مخزن فایبرگلاس, مخزن فلزی, مخزن گالوانیزه

1399/01/11   | 

گروه صنعتی شیراز کامپوزیت

همکاری شرکت هنکل آلمان و انقلاب کربن استرالیا برای تولید چرخ های کامپوزیت

شرکتهای هنکل آلمان و انقلاب کربن استرالیا برای افزایش سرعت تولید قطعات چرخهای فیبر کربنی (کامپوزیت ) به هم پیوستند.